Kapat
İ D O S B

Ruhsat

İmar Kontrol ve Ruhsat Bölümümüz İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi içinde7.500.000 m2 alanda bulunan 3.500.000 m2lik imarlı sanayi ve ticaret sahalarında yer alan yapıların ve 1000’e yakın işletmenin; yapı ruhsatı, iskân, kiracılık, çalışma ruhsatı gibi işlemlerinde katılımcılarımıza hizmet vermektedir. Ayrıca Sanayi Bölgesi tarafından yaptırılmakta olan çeşitli inşaat çalışmalarına da bölümünde bulunan deneyimli teknik elemanları ile katılmaktadır. Katılımcılarımıza ait yapıları yerinde denetleyerek kaçak yapılaşmayla mücadele eden bölümümüz, ruhsata tabi olmayan tadilat izinlerini de vermektedir.


Kuruluş yıllarındaki koşullardan günümüze yansıyan bazı olumsuzluklar üzerine kararlı, hızlı ve adaletli adımlarla gidilmiş özellikle 2009 yılından itibaren sanayi bölgesinde modern ve düzenli yapıların sayısı hızla artmıştır.


İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi isminden de anlaşılacağı gibi deri üretimi yapılan sanayi olarak algılanmaktadır. Bugün amblemi ve ismi deri olana sanayi bölgesi deri sektörü ve arıtma yapısıyla uyumlu birçok sanayi dalına kucak açmıştır. Kimya sanayi, gemi ve yat imalat sanayi, yapı kimyasalları, orman ürünleri ve daha birçok önemli sanayi kolunun cazibe merkezi olmuştur. Gölleri, ağaçlık alanları, jeolojik ve doğal yapısı itibari ile mükemmel bir yerleşkeye sahiptir. İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi yolları, alt yapısı, arıtma tesisi, çevre düzenlemesi, cami ve çarşı kompleksi ile sanayi için stratejik konumu ile 1000’e yakın işletmede 40.000'den fazla çalışanı barındırmaktadır.